Reklam

Ordu'nun suyu kontrol altında!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), şebeke hatları vesilesiyle kullanılan içme suları ve atık suları sürekli denetim altında tutuyor.

Ordu'nun suyu kontrol altında!
Ordu'nun suyu kontrol altında! admin
Reklam

OSKİ Genel Müdürlüğünün Ordu genelinde bulunan 44 adet aktif arıtma tesisinin 25 adedi içme suyu ve 19 adedi atık su arıtma tesisi olarak hizmet veriyor. Kurulan son sistem laboratuvarlarda içme suyu ve atık suların numuneleri tahlil edilerek, bu numunelerin günlük, haftalık ve aylık sürekli denetimi yapılarak rutin kontrolleri gerçekleştiriliyor. Dünya standartlarının gerektirdiği tüm kriterleri yerine getiren OSKİ, Altınordu içme suyu laboratuvarını da akredite etme başarısını gösterdi.

İÇME SULARI VE ATIK SULAR SÜREKLİ DENETİM ALTINDA TUTULUYOR

Faaliyetlerini diğer yıllarda olduğu gibi 2017’de de yoğun bir şekilde sürdüren OSKİ ekipleri, içme suyundan toplam 5 bin 862 adet ve kanalizasyon suyundan da 1.939 adet numune alarak laboratuvarlarda analizlerini gerçekleştirdi.  Böylece Ordu ilinde içme suyu ve atık sular sürekli gözlem ve denetim altında tutuluyor.

İÇME SUYU DEPOLARI SÜREKLİ KONTROL EDİLİYOR

Arıtma tesisleri ve laboratuvarlarıyla birlikte Ordu genelinde içme suyu hizmeti sağlayan OSKİ, 620 adet içme suyu deposu ile tüm şebekelere klorlanmış ve dezenfekte edilmiş içme suyu verirken, köyden mahalleye dönüşen mahallelerin tamamına da bu sayede klorlanmış içme suyu temin ediyor.

ordu haber ordu haberleri ordu son dakika ordu büyükşehir belediyesi OSKİ
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emekliye ek ödeme müjdesi!
Emekliye ek ödeme müjdesi!
Korkunç kaza: 1 ölü, 4 yaralı!
Korkunç kaza: 1 ölü, 4 yaralı!