Reklam
Ünye'de tanıtım fitili ateşlendi!
Reklam

Ünye'de tanıtım fitili ateşlendi!

Ordu'nun Ünye ilçesinin tanıtımı amacıyla farklı bir strateji geliştirildi.

ORDU - 2018-01-05 22:59:40

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi uzun yıllardır Ordu Tanıtım Günleri kapsamında Ankara ve İstanbul'da stand açarak misafirlerini ağırlıyor ve Ünye'nin tanıtımı amacıyla çalışmalarını sürdürüyordu. Ünye Dernekler Federasyonu Başkanlığına seçilen Av. Koray Maral ilk icraat olarak “Ünye tanıtımını komşu il ve ilçelerde yapmalı” diyerek fitili ateşledi ve ilk ziyaret ve tanıtım yeri olarak Tokat ili seçilip harekete geçildi. Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Borsa Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor ve Ünye Dernekler Federasyonu (Ündef) Başkanı Av. Koray Maral Tokat'a çıkartma yaptılar. 

"ÜNYE TARİH KOKUYOR"

İlk olarak Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman ziyaret edildi. Ünye heyeti, “Biz burada Ünye tanıtım günleri yapmak istiyoruz, Tokat halkını Ünye'ye davet ediyoruz. Deniz turizmi başta olmak üzere çeşitli aktiviteler ile sizleri ağırlamaktan onur duyarız” dediler. Vali Dr. Ömer Toraman ise "Zaten Ünye bizim göz bebeğimiz, Canik Dağları’nı aşıp Karadeniz'e bizi bağlar. Tokat gibi tarih kokan bir yerdir bizim için Ünye. Bu isteğiniz bizi çok mutlu etti bu vesile ile de ticaretin yanı sıra en önemlisi yol sorunu çözülür" diye konuştu.

AKKUŞ-ÜNYE YOLU BİTSİN

Ünye heyetinin ikinci durağı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu idi. Karşısında Ünye'nin birlikteliğini sağlamış heyetini gören Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Bu birlik ve beraberlik olduktan sonra üstesinden gelemeyeceğiniz iş yoktur. Hazır sizleri böyle görmüşken sizin talebinizden önce ben sizlerden bir istekte bulunmak istiyorum. Bizi Karadeniz'e bağlayan Akkuş-Ünye yolunu ne olursunuz bir an önce bitirelim. Bizler de siyasilere baskı yapalım ancak sizlerin eli daha güçlü şu yolu bir halledelim başka bir şey istemiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ünye heyeti de, “Tokat'ta bir Ünye günü yapmak istiyoruz. Ünye ile Tokat halkını buluşturalım, iç turizmi canlandıralım, beraber hareket edelim istiyoruz. Bunun için de birlikten kuvvet doğar diyerek Ünye'yi en üst sevide temsil eden kişiler olarak buraya birlikte geldik. Hedefimiz Nisan ayı içinde burada Ünye günleri yapmak istiyoruz" dediler.

"BİZİM ANTALYA'MIZ ÜNYE"

“Bu talebin aynısını biz de Ünye'de yapmak istiyoruz” diyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, "İsteğiniz bizim için onurdur. İstediğiniz yer ve zaman sizlere tüm ekibimizle katkı sunmaya hazırız. Çünkü Ünye Tokat halkının Antalya'sıdır, Akdeniz’idir” açıklamasını yaptı. 

Daha sonra heyetler birbirlerine yöreleriyle ilgili olarak çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER